W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Kancelaria prawnicza

Pomoc prawna

Pomoc prawna jest niezbędna dużym korporacjom, małym firmom i osobom fizycznym. Współczesne państwo reguluje przepisami prawa coraz szerszy zakres ludzkiej aktywności. Aby poruszać się w tym gąszczu potrzebny jest fachowy pomocnik. Prawnik, który da poczucie bezpieczeństwa, nakreśli skuteczną strategię działania, rzetelnie poinformuje o uprawnieniach i obowiązkach, a nade wszystko zabezpieczy i urzeczywistni interesy klienta. Naszą misją jest udzielnie wszechstronnej pomocy klientowi. Bycie jego powiernikiem, przewodnikiem, doradcą i przedstawicielem.

kancelaria rodzinna

prawnicy procesowi

indywidualne podejście

25 lat w branży prawniczej

Oferta

 • Procesy sądowe

  To filar naszej działalności. Pomagamy, gdy to Ty musisz iść do sądu, aby bronić swoich interesów, jak również wówczas, gdy jesteś pozwany. Niestety nie każdą sprawę da się wygrać, ale zawsze staramy się, aby proces zakończył się dla Ciebie w sposób możliwe korzystny. Mecenas Krzysztof Kluj w różnych rolach jest obecny na salach sądowych już od blisko 30 lat. To gwarancja tego, że proces zostanie poprowadzony rzetelnie i profesjonalnie.

 • Mediacja i arbitraż

  Nie każdy spór musi zakończyć się w sądzie. Jeżeli z obydwu stron jest wola polubownego zakończenia konfliktu to zrobimy wszystko, aby tak właśnie się stało. Wiele rzeczy można załatwić pomiędzy stronami sporu i zakończyć umową lub przed notariuszem. Pamiętaj, że taki sposób zamknięcia sprawy przeważnie jest tańszy i zdecydowanie szybszy.

 • Biznes

  Doradzamy klientom biznesowym już od etapu przygotowań do rozpoczęcia działalności. Zakładamy firmy, dbamy o zabezpieczenie prawne spółek, jesteśmy obecni przy zawieraniu i wykonywaniu umów, a w sprawach spornych występujemy jako pełnomocnicy. Gdy jest to konieczne reprezentujemy firmę w sądzie.

 • Sprawy karne

  Występujemy w roli obrońców i pełnomocników pokrzywdzonych na każdym etapie postepowania. Bronimy wtedy, gdy przestępstwa nie popełniłeś i walczysz o swoje uniewinnienie, jak również wtedy, gdy stawką jest złagodzenie wymiaru kary. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania.

 • Sprawy rodzinne

  Rozwodzimy, reprezentujemy w sprawach dotyczących dzieci, pomagamy uzyskać alimenty lub określić ich prawidłową wysokość. Pomagamy w sprawach spadkowych i reprezentujemy w sprawach o podział majątku. W każdej z tych spraw możemy korzystać z mediacji.

 • Sprawy administracyjne

  Państwo nakłada na nas coraz więcej obowiązków. Poruszanie się w gąszczu przepisów administracyjnych wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Gdy urząd wydał niekorzystną dla Ciebie decyzję, środkami prawnymi postaramy się ją zmienić. Klientów reprezentujemy zarówno przez organami administracji publicznej, jak i przed sądami administracyjnymi.

 • Nieruchomości

  Doradzamy w sprawach związanych z nieruchomościami. W takich wypadkach bardzo często korzystamy z pomocy specjalistów – rzeczoznawców, geodetów, budowniczych. Zajmujemy się reprezentacją w sprawach podziału nieruchomości, w sprawach o służebności oraz zastępujemy klientów w postępowaniach administracyjnych z zakresu budownictwa.

 • Umowy

  Tworzymy dobre i bezpieczne umowy. Ostrzegamy przed zapisami, które są dla Ciebie niekorzystne. Jesteśmy obecni podczas negocjacji umów. Zawsze przed zawarciem umowy warto skonsultować ją z prawnikiem zwłaszcza wtedy, gdy treść jest zawiła.

 • Odszkodowania

  Pomagamy uzyskać odszkodowanie i rentę. Reprezentujemy w sporach z ubezpieczycielami. Dochodzimy roszczeń od sprawców wypadków. Zastępujemy w sprawach związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

 • Sprawy majątkowe

  Pomagamy dłużnikom i wierzycielom. Prowadzimy spory o zapłatę i reprezentujemy klientów w sprawach egzekucyjnych i upadłościowych.

 • Sprawy pracownicze

  Pomagamy zarówno wtedy, gdy podpisujesz umowę o pracę, jak również wtedy, gdy chcesz ją zmienić lub gdy zostałeś zwolniony. Bronimy interesów pracowników przed pracodawcą oraz prowadzimy spory przed sądem pracy. Świadczymy stałą obsługę prawną na rzecz wielu pracodawców i związków zawodowych, Efektywnie i skutecznie dbamy o prawidłowe wywiązywanie się z obowiązków wynikających z przepisów prawa przez te podmioty. Przeprowadzamy przez procedury związane z zwolnieniami grupowymi oraz sporami zborowymi. Tworzymy regulaminy pracy, statuty związków zawodowych oraz inne dokumenty wewnętrzne dla firm.

Zespół

Krzysztof Kluj

Radca prawny

Do 2008 r. przez 12 lat sędzia orzekający w wydziałach cywilnych i gospodarczych. Zatrudniony w sądach rejonowych, Sądzie Okręgowym i Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Pełnił funkcje przewodniczącego wydziału, wiceprezesa i prezesa. Prowadził zajęcia dla aplikantów z procedury cywilnej, prawa prywatnego międzynarodowego i z prawa wspólnot europejskich. Jako radca prawny koncentruje praktykę na obsłudze przedsiębiorców i prowadzeniu procesów sądowych. Specjalizuje się w szeroko rozumianej procedurze cywilnej, sprawach gospodarczych i prawie spółdzielczym. Reprezentuje klientów w sprawach rodzinnych i spadkowych, a także w prawie medycznym, sportowym i prawie pracy. Krzysztof Kluj jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Prywatnie interesuje się teologią i filozofią.

Wojciech Kluj

Aplikant adwokacki

Absolwent studiów prawniczych w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Adwokatury Polskiej - aplikant adwokacki w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W pracy zawodowej zajmuje się obsługą klientów w sprawach z zakresu roszczeń majątkowych, windykacji należności oraz prawa gospodarczego. Występuje w roli obrońcy w procesach karnych. Prywatnie syn radcy prawnego Krzysztofa Kluja. W czasie wolnym gra w tenisa i squasha. Jego pasją jest zabytkowa motoryzacja.

Kontakt

Plac Inwalidów 10
01-552 Warszawa

Numer konta:
93 1050 1894 1000 0090 6331 7920

NIP 822-129-77-93

+48 22 290 29 91

Sprawdź jak dojechać

Umów się na spotkanie

 

Krzysztof Kluj

kancelaria@kluj.eu

 

Wojciech Kluj

+48 602 349 214

wojciech@kluj.eu

 

Za usługi mogą Państwo zapłacić kartą.

formularz kontaktowy